Projekt EndoSupport
- Liczba uczestniczek – 3
- Liczba spotkań – do 4
- Czas trwania spotkania – 50 minut
- Forma – zdalna
- Udział – bezpłatny
- Zapisy – 15- 22 grudnia 2022
- Czas trwania projektu (konsultacji z każdą z Uczestniczek) – od końca stycznia 2023 – do końca marca 2023
- Kontakt z dr Anetą Judzińska – endosupport@pokonacendometrioze.pl
UWAGA:
Konsultacje mają na celu doraźne wsparcie psychologiczne – nie należy ich traktować w kategoriach terapii. Celem spotkań jest wypracowanie strategii radzenia sobie z trudną sytuacją lub nieprzyjemnym stanem emocjonalnym, którego doświadcza osoba chorująca na endometriozę.
Warunki uczestnictwa w projekcie:
- Doświadczana sytuacja budząca dyskomfort musi być związana z endometriozą.
- W formularzu (znajdującym się w linku poniżej) należy opisać problem.
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAklDUDrmHR2tNsNO0E3sS7ulUQzJOVUVCQzkzT0s0SVFVVlhGWllGQ0szWS4u - Z uwagi na pilotażowy charakter projektu, organizatorzy zastrzegają sobie prawo rekrutacji Uczestniczek za główne kryterium przyjmując charakter problemu (kwalifikowany do pomocy krótkoterminowej, nie zaś terapii).
- W trakcie trwania projektu (tj. cyklu konsultacji) organizatorzy zastrzegają sobie prawo skierowania Uczestniczki do innego specjalisty, jeśli zgłaszana/omawiana trudność wykracza poza ramy merytoryczne konsultacji.
- Z uwagi na zdalny charakter konsultacji (połączenie przez kamerę wideo) organizatorzy nadmieniają o zakazie robienia zdjęć, jak również nagrywania dźwięku oraz obrazu w trakcie trwania konsultacji.
Prowadząca
Dr Aneta Judzińska
Naukowczyni, dydaktyczka, psycholożka, w pracy terapeutycznej szczególnie bliskie jest jej podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (TSR – Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach). Dlaczego? Z uwagi na jego filozofię. Sami Państwo zobaczcie ☺
Oto kilka podstawowych założeń:
- Jeśli coś się nie zepsuło – nie naprawiaj tego!
- Jeśli coś nie działa – nie rób tego, zrób coś innego!
- Jeśli coś działa – rób tego więcej!
Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR) zakłada, że każdy człowiek posiada zasoby. Rolą terapeuty jest natomiast wsparcie w ich określeniu oraz wykorzystaniu w celu znalezienia rozwiązań dla doświadczanego problemu. Terapeuta przyjmuje tu więc rolę towarzysza, którego zadaniem jest pomoc w odkryciu mocnych stron. Dlatego też w terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach nie używamy pojęcia „PACJENT” „PACJENTKA” ale „KLIENT” „KLIENTKA”. To On/Ona jest Ekspertem/Ekspertką od swojego życia. W myśl założeń TSR, czasami wystarczy niewielka zmiana, by zainicjować rozwiązanie problemu. A co z problemem? W ujęciu TSR problem nie świadczy o ukrytej patologii a stanowi jedynie coś, od czego Klient/Klientka chce się uwolnić.
WIĘCEJ O MNIE:
Aneta Judzińska, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, absolwentka psychologii (specjalność: psychologia kliniczna) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła I. stopień kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pracuje jako adiunkta na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę naukową ogniskuje wokół zagadnień kariery kobiet w zawodach zmaskulinizowanych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne m.in. z zakresu psychologii ogólnej i psychologii klinicznej. Jest członkinią Zespołu Psychologów WSE, udzielającego bieżącego wsparcia dla studentów i studentek w czasie trwania pandemii COVID-19. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Na Tak jako trenerka osób z niepełnosprawnością.